Burch slavio važnu pobjedu u Jablanici

Sarajlije bolje od Turbine

S. Mlaćo

Nakon neočekivanog poraza u srijedu od bugojanske Iskre, košarkaši Burcha slavili su večeras u 19. kolu A-1 lige u Jablanici nad domaćom Turbinom 81:70 (21:20, 19:24, 14:16, 17:21).

Prva četvrtina pripada domaćima 21:20, uz dosta kvalitetnu košarku, ali se gosti bude te se na pauzu odlaze pri rezultatu 44:40 u njihovu korist.

u drugom poluvremenu Burch znalački održaba prednost, te na kraju slavi 81:70. Kod domaćih su se istakli iskusni Afan Mešić sa 17 poena, dok su Mijo Babić i Ivan Brekalo dodali po 13. U redovima Burcha 16 poena Rijada Jamakovića, dva manje je postigao Faruk Kalamujić, a po 13 su ubacili Asim Ahmedić i Mirza Velić.

Burch se trenutno nalazi na prvom mjestu sa 32 osvojena boda i skor od 14 pobjeda i 4 poraza. Turbina je na petom mjestu sa 27 osvojenih bodova, uz skor od devet pobjeda i devet poraza.