Cedevita sigurna protiv Metalca

ABA liga, 24. kolo

Košarkaši Cedevite pobijedili su večeras Metalac 77:63 u susretu 24. kola ABA lige.

Iako je tim iz Valjeva igrao dosta dobro čak 30 minuta na kraju ipak nisu mogli do velikog iznenađenja u Domu sportova.

Nakon prve dionice Cedevita je imala plus osam (22:14), da bi ista prednost ostala i na poluvremenu (39:31).

Nastavak je donio nešto bolju igru domaćih. Uspjeli su na vrijeme da prelome meč i da na kraju dođu do sigurne pobjede u ovom susretu.

Bh. reprezentativci nisu bilu šuterski raspoloženi. Džanan Musa je za 17 minuta na parketu ubacio tri poena, sva tri sa linije bacanja, a imao je i pet skokova i dvije asistencije.

Nemanja Gordić je susret također završio s dva poena, a imao je šest skokova i pet asista.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Miro Bilan je bio najefikasniji pojedinac kod domaćih sa 20 poena, dok je za goste Jevtović ubacio 24.