Čelik posramljen u Trebinju

Bh. liga

Košarkaši Leotara razbili su u susretu 12. kola Lige 12 na svom parketu ekipu Čelika rezultatom 106:66.

Samo u prvoj dionici je Čelik bio konkurentan. Izgubili su je (31:28), da bi u ostatku utakmice bili puki posmatrači.

Koristio je to Leotar maksimalno. Iz minute u minut prednost je rasla. Čelik nije imao odgovor na sjajnu igru domaćina, koji je na kraju slavio pobjedu od 40 poena razlike.

Miljan Radisavljević je s 15 poena predvodio Leotar, a Aleksić, Sudžum i Šakotić su dodali po 14. Na drugoj strani je Mikić ubacio 18 poena.

Mnogo zanimljivije je bilo u Bileći gdje je HEO savladao Kakanj 76:72. Domaće je do pobjede vodio Darko Kastratović sa 17 poena, dok je Baković za Kakanj ubacio 20.