Falcons i Maglaj i dalje bez poraza

A2 liga Sjever

E. Dindić
Teme:

Proteklog vikenda odigrano je 3. kolo A2 lige Sjever u kojem je viđena zanimljiva košarka, sa mnoštvo lijepih poteza, neizvjesnih utakmica, tugovanja i radovanja, jer u krajnjem slučaju neko mora pobjediti neko izgubiti.

Student-Falconsi nastavljaju da pokazivati nadmoć u ligi. Ovaj put u Bugojnu stradala je domaća Iskra sa 34 poena razlike. Utakmica je bila u egalu prve tri četvrtine, a onda u četvrtoj Student-Falcons ubacuje u 5. brzinu i sa 11:41 riješava ovu četvrtinu i pitanje konačnog pobjednika. U redovima domaćih se istakao Mulasmaić sa 25 poena i A. Pandžo sa 20 poena, dok kod su se gostiju najviše istakli Sarajlić sa 23 poena i Mušanović sa 19.

ISKRA 75
STUDENT FALCONS 109

KSC Bugojno. Sudije: S. Pilavić i A. Gasal (oba Travnik). Tehnička greška: Seferović (Iskra). Pet ličnih grešaka: Nišić (Student Falcons).
Rezultat po periodima: 75:109 (22:23, 13:24, 29:21, 11:41)
ISKRA: Tupo 8, Seferović 9, Memiš 17, Mulasmaić 25, Aldin Pandžo 20, Haračić 3, Tunović 1, Brkić, Duraković, Delić, Amer Pandžo, Basara 2.
Trener: O. Mulasmaić
STUDENT FALCONS: Hamidović 11, Latifagić 9, Mušanović 19, Salković 16, A. Avdić 9,  Hukić, Josić 2, Mešić 3, Blažević 8, Sarajlić 23, Nišić 9.
Trener: A. Žunić

U Živinicama je odigran derbi ovoga kola između Živinica 78 Dino Kafa i Gradine Srebrenik. Domaći košarkaši su tražili prvu pobjedu nakon lošeg starta, dok su gosti željeli nastaviti niz bez poraza. Ipak, u vrlo neizvjesnoj i izjednačenoj utakmici na kraju su domaći slavili pobjedu zahvaljujući lošoj odbrani gostiju u trećoj četvrtini koji su domaći riješili u svoju korist sa 28:16 što je u konačnici donjelo  +13 za domaće košarkaše. Najefikasniji u redovima domaćih bili su Đulović sa 17 poena i Meštrić sa 15, dok god gostiju su se istakli nezaustavljivi Nurkanović sa 24 poena  i Jašarević sa 13 poena, ali nisu imali podršku ostalih košarkaša.

ŽIVINICE 78 DINO KAFA 76
GRADINA SREBRENIK 63

Gradska dvorana u Živinicama: Sudije: M. Efendić i Z. Mioković (oba iz Tuzle). Pet ličnih grešaka: Džananović  (Živinice 78 Dino Kafa).
Rezultat po priodima: 76:63 (9:9, 15:18, 28:16, 24:20).
ŽIVINICE 78 DINO KAFA: Košpić 2, Mulabdić 7, Taletović, Zukić, Dorić 10, Meštrić 15, Imširović 2, Užičanin, Džananović 6, Salihbegović 8, Mulahalilović 9, Đulović 17.
Trener: M. Memić
GRADINA SREBRENIK: Nurkanović 24, Ćosić 4, Taletović, Sofić 4, Begović 4, Hasić 6, Jašarević 13, Adrović 1, Avdić, Delalić 7.
Trener: A. Delalić

U  Mejdanu su se sastale dvije ekipe koje su loše počelo ovo prvenstvo. Sloboda nakon dva kola nije imala ni jedne pobjede, dok su gosti iz Vakufa i pored jedne pobjede na svom kontu pokazali lošu igru i željeli da se iskupe i pokažu najbolje što znaju.  U veoma neizvjesnoj utakmici do samog kraja više sreće su imali domaći košarkaši, jer su gosti iz Vakufa imali napad za pobjedu, ali, nažalost, su se spetljali i prilika na novom pobjedom otišla je u nepovrat. Najefikasniji kod domaćih bio je odlični kapiten Irfan Hođžić sa 31 poenom, dok su ga koliko toliko pratili Rahmanović sa 14 poena i Bulić sa 11. Kod gostiju se istakao raspoloženi Ljubović sa 33 poena i  Čaluk koji je postigao 24 poena.

OKK SLOBODA 92
DONJI VAKUF KOMAR GIPS 91

Mala dvorana SKPC Mejdan. Sudije: D. Efendić i V. Kasač (oba iz Tuzle). Pet ličnih grešaka: Bulić, Džuderija (OKK Sloboda), Ljubović (Donji Vakuf Komar Gips).
Rezultati po periodima: 92:91 (33:14, 23:35, 13:27, 23:15).
OKK SLOBODA: Marković 8, Hadžimehmedović 10, Rahmanović 14, Bulić 11, Radić 3, Džuderija 2,  Hodžić 31, Tomić 9, Ibeljić, Rifatbegović 2, Aljić, Bradvić.
Trener: A. Hodžić
DONJI VAKUF KOMAR GIPS: Opardija 8, Mustafica 9, Skrobo 4, Vinčević 5, Hodžić 2, Čaluk 24, Smaić 6, Atić, Ljubović 33.
Trener: K. Jugo

U Tešnju sastali su se Gradina Koteks koja u prva dva kola doživjela katasrofe i odlični Maglaj. Ljubitelji košarke u Tešnju mogli su da vide konačno pravo lice svojih ljubimaca koji su davali sve od sebe da pobjede odličnu ekipu Maglaja. Ipak, na kraju presudila je treća četvrtina i veće htjenje gostiju koji su ovu dionicu dobili sa 20:28, što je u konačnici dalo +9 za goste koji su ostvarili još jednu vrijednu pobjedu. Najefikasniji kod domaćih bili su Smailbegović sa 27 i Kadušić sa 25, dok kod gostiju nezaustavljiv je bio trio Mehinagić 23, Međžić 21, Bašić 20.

GRADINA KOTEKS 82
MAGLAJ 91

SRC Tešanj. Sudije: S. Preldžić (Žepće) i E. Ahmetspahić (Zenica). Pet ličnih grešaka: V. Dragonjić (Gradina Koteks).
Rezultat po periodima: 82:91 (22:25, 15:14, 20:28, 25:24).
GRADINA KOTEKS: Smailbegović 27, M. Čamdžić, Braćkan 3, Čostović 7, N. Kadušić, E. Kadušić 25, Hukić 4, A. Čamdžić, D. Huselja, A. Huselja 12, V. Dragonjić 4, Đogić.
Trener: M. Dragonjić
MAGLAJ: Bašić 20, Medžić 21, Suljaković 1, Milovanović 9, Bjelobrković, Mujanović 2, Santa Reis 6, Kasun 9, Mehinagić 23, Čaušić, Džaferović, Šehić.
Trener: N. Mujanović

U Banovićima su se sastali domaća Litva i gosti iz Travnika, oba pretendenta za gornji dio tabele. Nakon neriješenog rezultata na poluvremenu, treću četrvtinu dobijaju domaći košarkaši sa 17:14 što je razlika koja se na kraju ispostavila i ključna za pobjedu domaćih košarkaša, jer je i četvrta četvrtina završena je neriješeno (21:21). Najefikasniji u domaćem sastavu su bili D. Đerzić sa 31 poenom Suljagić 16, Peštalić 14, kod gostiju su se istakli Aljilji sa 29 poena i donekle Jahić sa 13 dok ostali nisu bili previše raspoloženi za igru.

LITVA 76
TRAVNIK 74

SD u Banovićima. Sudije: N. Sejdinović (Tuzla) i E. Agić (Banovići). Tehnička greška: A. Gradaščević (Travnik). Pet ličnih grešaka: Ganibegović, Jahić (Travnik).
Rezultat po periodima: 76:74 (17:21, 21:18, 17:14, 21:21).
LITVA: Muratović, A. Sulejmanović 3, Šehić 6, Mujkić, A. Đerzić 4, D. Đerzić 31, Lapendić, Musić 2, Peštalić 14, Suljagić 16, S. Sulejmanović, Čergić .
Trener: M. Lisičić
TRAVNIK: Dolić, Imanić, Ad. Gradaščević 12, Hadžalić 2, Aljilji 29, Ganibegović 4, Smajlović 2, Mujčić 3, Am. Gradaščević 2, Huseljić 7, Jahić 13.
Trener: A. Miralem