Favorizirani Nijemci savladali bh. kadete
Kadeti igraju sutra protiv Bjelorusije

U-16 Divizija B

Najveći favorit za napredovanje u diviziju A, Njemačka, savladala je danas u Sarajevu kadetsku košarkašku reprezentaciju BiH sa 106:70.

Nijemci su veliku prednost stekli već u prvoj četvrtini koju su dobili sa 31:13, a ni u nastavku naši momci nisu mogli mnogo toga napraviti. Repriza lošeg početka u prvom poluvremenu desila se i u drugom, pa pobjednik susreta ni u jednom trenutku nije nio upitan.

Nakon današnje utakmice, izabranici Gorana Šehovca upisali su drugi poraz (jedan poraz od Crne Gore je prenešen iz ranijeg takmičenja) u grupi E koja se bori za klasifikaciju od 1. do 8. mjesta i time znatno umanjili svoje šanse za jedno od dva mjesta koja vode u diviziju A.

Slijedeći susret naša reprezentacija igra sutra u 20.30 sati protiv Bjelorusije.