FMP deklasirao MZT-a

Drugo kolo ABA lige

D. Rakanović

Košarkaši FMP-a ubjedljivo su savladali MZT iz Skoplja rezultatom 100:72 u prvoj utakmici drugog kola ABA lige.

Nakon što su gosti iz Makedonije u prvoj četvrtini imali minimalnu prednost, FMP od druge dionice postavlja svoj ritam i kontroliše tok utakmice.

Pred posljednjih 10 minuta tim iz Železnika imao je devet poena prednost, da bi u posljednjem periodu slomili otpor protivnika i rutinski upisali prvi trijumf u sezoni.

U trećem kolu FMP će gostovati Partizanu, dok MZT na domaćem terenu igra protiv Zadra.

Kod FMP-a najefikasniji je bio Aleksandar Bursać sa 17 poena, Nemanja Nenadić je ubacio 16, Aleksa Radanov 15 poena, uz to je imao sedam skokova i tri asistencije.