Gradina pobjedom u D. Vakufu došla na lidersku poziciju

Sjajan meč u Donjem Vakufu

S. Mlaćo

U susretu 17. kola A-1 lige naše zemlje večeras su u Donjem Vakufu snage odmjerili KK Promo i KK Gradina Srebrenik, a gosti su slavili rezultatom 72:67 (21:18, 23:17, 15:24, 8:13).

Domaći su bolje otvorili susret, te prvu četvrtinu dobili rezultatom 21:18. Kvalitetna košarka viđena je i u drugom periodu utakmice, a domaći dobijaju 23:17, te se na pauzu odlazi pri rezultatu 44:35.

Gosti se nisu predavali, te se u drugom poluvremenu bude i slave veoma važnu pobjedu. Treću četvrtinu dobijaju rezultatom 24:15, te tako nadoknađuju prednost KK Promo iz prvog poluvremena, a zatim u posljednjoj četvrtini uz veoma mali broj poena, tek 21, dobijaju 13:8. Ovom pobjedom Srebreničani su došli na lidersku poziciju A-1 lige.

U redovima KK Promo najbolji je bio Ranko Križanović sa 17 poena, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Miljan Lale i Remzudin Hasić sa po 16 poena.