Gradina se namučila protiv Igmana, Hasić briljirao

A-1 liga naše zemlje

S. Mlaćo

U jednom od zanimljivijih susreta 14. kola A-1 lige jučer su u Srebreniku odmjerili trenutni lider Gradina i Igman, a domaći su slavili 68:62 (22:19, 17:15, 12:16, 17:12).

Prvo poluvrijeme donijelo je sjajnu košarku, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 39:34 za domaće.

Gosti se potpuno vraćaju u meč u trećoj četvrtini koju dobijaju rezultatom 16:12, ali dvije minute prije kraja na semaforu je bilo 63:59. Gradina zatim tricom Tanasilovića i rješava pitanje pobjednika u ovom susretu i bilježi važnu pobjedu.

Kod domaćih istakao se Remzudin Hasić sa 25 poena, dok je Edin Nurkanović dodao devet. Igman je pružio sjajnu partiju zahvaljujući prije svega Erminu Tarčinu sa 22 poena, te Adi Alikadić sa 15.

KK Gradina Srebrenik - KK Igman 68:62 (22:19, 17:15, 12:16, 17:12)