Gradina slavila vrijednu pobjedu u Travniku

21. kolo A-1 lige

S. Mlaćo

Košarkaški Gradine Srebrenik u 21. kolu A-1 lige naše zemlje večeras su u Travnik savladali domaći Travnik Bosna Tours 77:75 (22:18, 16:22, 20:19, 17:18).

Publika u Travniku je mogla vidjeti veoma zanimljiv i neizvjestan meč, a nakon prve četvrtine bilo je 22:18. Na pauzu se ipak odlazi pri prednosti 40:38 za goste, koji su i bili favoriti u ovom meču.

Do samog kraja dosta neizvjesnosti, a minutu prije kraja na  semaforu je pisalo 75:73 za goste. Sa dva poena Dedića Travnik dolazi na 75:75, a Miodrag Tanasilović sa dva poena donosi gostima vrijednu pobjedu.

Najefikasniji kod domaćih bio je Aldin Dedić sa 21. poenom, dok su Smajlović i Varupa dodali po 15.

Kod Gradine Miljan Lale je ubacio 16 poena, a Miodrag Tanasilović 14.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

A-1 liga, 21. kolo.

KK Travnik Bosna Tours - KK Gradina Srebrenik 75:77 (22:18, 16:22, 20:19, 17:18).