Gradina Srebrenik slavila u Sarajevu protiv Burcha

Gosti pobjedom otvorili play off

S. Mlaćo

U prvom susretu play off-a A-1 lige za plasman u viši rang snage su danas u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu odmjerili KK Burch i KK Gradina Srebrenik, a gosti su slavili rezultatom 67:59 (21:21, 9:12, 15:15, 14:19).

U prvoj četvrtini gledaoci su vidjeli veoma neizvjesnu utakmicu, te se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 21:21. U drugom periodu utakmice veoma mali broj, tek 21 (9:12), te se na odmor odlazi pri rezultatu 33:30 za goste iz Srebrenika.

U drugom poluvremenu nastavke veoma neizvjesne, ali kvalitetne utakmice, te i treći period igre završava nreiješeno, 15:15.

Pet minuta prije kraja bilo je 57:49 za goste, ali se domaći ne predaju. Ipak, do preokreta nisu mogli i gosti su na kraju zasluženo slavili 67:59.

U redovima domaćih istakao se sa 18 poena Haris Karagić, a 12 je dodao Rijad Jamaković. U redovima Gradine bolji od ostalih bio je Jasmin Jakupović sa 17 ubačenih poena, a jedan manje dodao je iskusni Miodrag Tanasilović.