Građanski i Bošnjak slavili pobjede

17. kolo, Liga 10

S. Mlaćo

U susretu 17. kola Lige 10 snage su odmjerili  Građanski i Široki, a domaći su slavili 76:71 (14:17, 21:22, 25:10, 16:22).

U veoma zanimljivom duelu gostima je pripala prva četvrtina (17:14), a u istom ritmu nastavljaju i drugo poluvrijeme, te na pauzu odlaze sa prednošću 39:35.

Građanski se ipak vraća u igru u nastavku drugog poluvremena, te sjajnom partijom u trećoj čevrtini (25:10), preokreće rezultat i dolazi do prednost. Široki se pokušava vratiti, ali u tome tim iz Hercegovine nije uspio je te završilo 76:71.

Kod Građanskog najefikasniji je bio Danilo Neganović, dok se kod gostiju istakao Jan Močnik 17, te Dalibor Peršić sa 15.

Košarkaši Bošnjaka u Trebinju su savladali Leotar Swisslion sa 81:70 (24:14, 13:17, 17:21, 16:29).

Domaći bolje otvaraju meč te prvu četvrtinu dobijaju rezultatom 24:14, ali se gosti ne predaju i na pauzu se odlazi pri rezultatu 37:31.

U drugom poluvremenu tim iz Hadžića mnogo bolji na parketu, a odlučujuća je bila četvrta četvrtina koju gosti dobijaju 29:16, za konačnih 81:70.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Kod domaćih istakao se Bojan Pelkić sa 22 poena, dok je Mujo Tuljković u redovima Bošnjaka ubacio 19.