HEO bolji od Varde u okršaju klubova iz donjeg dijela tabele

Poraz Višegrađana

Heo je u Bilećoj gostio Vardu HE u susretu 10. kola Lige 12, te je slavio sa 66:62.

U posljednjem susretu kola, Heo je upisao pobjedu protiv gostiju iz Višegrada.

Bolje meč otvaraju domaći i dolaze do dva poena prednosti na kraju prve četvrtine (16:14). U drugoj dionici potpuna dominacija Višegrađana, koji na odmor odlaze sa četiri poena prednosti.

Rezultat nakon 20 minuta igre glasio je 33:26. U drugom dijelu domaći igrači su pokazali veću želju za pobjedom, što se ispostavilo ključnim.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Negovanović je ubacio čak 27 poena kod domaćih, Kastratović 16, a Vuković 14. Na drugoj strani najefikasniji je bio Radić sa 17 poena, dok je dvocifren bio jedino još Đurđević sa 11 poena.

Heo je deveti na tabeli sa omjerom 4-6, dok Varda ima omjer 2-8 i zajedno s Bosna Royal nalazi se na začelju tabele.