I Druga ABA liga ima Final Four: Poznat raspored bh. klubova

Takmičenje kreće 10. oktobra

I Druga ABA liga ima Final Four: Poznat raspored bh. klubova

Piše: D. Rakanović Powered by:
Prve utakmice drugog ranga regionalnog košarkaškog takmičenja biće odigrane 10. oktobra, kada će 12 timova krenuti u borbu za titulu i automatskim plasmanom u prvi rang ABA lige. 

Regularni dio takmičenja završava 27. marta naredne godine nakon čega će uslijediti Final Four na kojem ćemo dobiti šampiona. 

Odlukom Skupštine ABA lige direktna mjesta u Drugoj ABA ligi dobilo je 10 klubova, a to su: Krka, Rogaška (Slovenija), Split (Hrvatska), Bosna Royal, Zrinjski (BiH), Dynamic, Borac Čačak (Srbija), Teodo, Lovćen (Crna Gora) i Ohrid (Makedonija).

Preostala dva mjesta biće poznata nakon kvalifikacionog turnira u Laktašima, koji se igra od 27. do 29. septembra. 

Kandidati su Primorska iz Kopra, Vršac i Sutjeska, a pridružiće im i pobjednik pretkvalifikacija na kojem učestvuju tri kluba iz Bosne i Hercegovine  - Mladost Mrkonjić Grad, Široki ili Sloboda.

Objavljen je i raspored takmičenja za Drugu ABA ligu, pa će Bosna Royal u prvom kolu na svom terenu igrati protiv jednog od kvalifikanata, dok će mostarski Zrinjski ići u goste Splitu. 

Već u drugom kolu na rasporedu je prvi međusobni duel klubova iz naše države kada će Bosna Royal gostovati u Mostaru ekipi Zrinjskog.

Kolo Utakmica Datum 
1. kolo Bosna Royal - Kvalifikant (1)  10. oktobar 
1. kolo Split - Zrinjski  10. oktobar 
2. kolo Zrinjski - Bosna Royal  17. oktobar
3. kolo Bosna Royal - Rogaška  24. oktobar
3. kolo Krka - Zrinjski  24. oktobar
4. kolo Dynamic - Bosna Royal  31. oktobar 
4. kolo Zrinjski - Ohrid  31. oktobar
5. kolo Bosna Royal - Teodo  7. novembar 
5. kolo Borac - Zrinjski 7. novembar 
6. kolo Split - Bosna Royal  14. novembar 
6. kolo Zrinjski - Lovćen  14. novembar 
7. kolo Bosna Royal - Kvalifikant (2)  30. novembar
7. kolo Kvalifikant (1) - Zrinjski  30. novembar
8. kolo Bosna Royal - Krka  5. decembar 
8. kolo Kvalifikant (2) - Zrinjski  5. decembar 
9. kolo Ohrid - Bosna Royal  12. decembar 
9. kolo Zrinjski - Rogaška  12. decembar 
10. kolo Bosna Royal - Borac  19. decembar 
10. kolo Dynamic - Zrinjski  19. decembar 
11. kolo Lovćen - Bosna Royal  27. decembar 
11. kolo Zrinjski - Teodo  27. decembar 
12. kolo Kvalifikant (1) - Bosna Royal  2. januar 
12. kolo Zrinjski - Split  2. januar 
13. kolo Bosna Royal - Zrinjski  9. januar 
14. kolo Rogaška - Bosna Royal  16. januar 
14. kolo Zrinjski - Krka  16. januar 
15. kolo Bosna Royal - Dynamic  23. januar 
15. kolo Ohrid - Zrinjski  23. januar 
16. kolo Teodo - Bosna Royal  30. januar 
16. kolo Zrinjski - Borac  30. januar 
17. kolo Bosna Royal - Split  6. februar 
17. kolo Lovćen - Zrinjski  6. februar 
18. kolo Kvalifikant (2) - Bosna Royal  1. mart 
18. kolo Zrinjski - Kvalifikant (1)  1. mart 
19. kolo Krka - Bosna Royal  6. mart 
19. kolo Zrinjski - Kvalifikant (2)  6. mart 
20. kolo Bosna Royal - Ohrid 13. mart 
20. kolo Rogaška - Zrinjski  13. mart 
21. kolo Borac - Bosna Royal  20. mart 
21. kolo Zrinjski - Dynamic  20. mart 
22. kolo Bosna Royal - Lovćen 27. mart
22. kolo Teodo - Zrinjski 27. mart

Jadranska liga