Igokea bolja od Mege

Pobjeda Igokee

Košarkaši Igokee savladali su večeras u 13. kolu ABA lige ekipu Mega Leksa rezultatom 70:63.

Igosi su bolje otvorili meč. Prvu dionicu su riješili u svoju korist (22:17), da bi Mega uzvratila u drugoj četvrtini.

Otvorili su gosti drugi period serijom od 6:0, te su u jednom trenutku poveli. Ipak, domaći tim je do poluvremena uspio da stvori četiri poena prednosti (38:34).

Katastrofalnu partiju su oba tima pružila u trećem periodu. Ovaj dio igre Igosi su dobili (11:6), te su nešto rasterećenije ušli u posljednji period.

Nije uspjela Mega da ugrozi prednost Igokee u zadnjoj četvrtini, te je bh. prvak stigao do pobjede u ovom meču.