Igokea lako protiv Szolnokija

ABA liga

Košarkaši Igokee savladali su mađarski Szolnoki rezultatom 72:58 u drugoj utakmici osmog kola ABA lige.

Igokea je bez trenera Dragana Bajića, koji je dobio otkaz, ugostila Szolnoki i s lakoćom upisala petu pobjedu u regionalnoj ligi.

Od samog početka su Igosi zagospodarili parketom. Nakon prve četvrtine vodili su 20:16, a do poluvremena su imali osam poena prednosti. Do kraja su povećali svoju prednost na +14.

Igokeu je predvodio Nikolić sa 14 poena, Gipson je ubacio 11, naš reprezentativac Gordić 8 poena. Kod gostiju Oliver je bio najefikasniji sa 15 poena, Lorant je ubacio 14, a Ivosev 12 poena.