Igokea odbranila naslov prvaka

Igokea šampion

Košarkaši Igokee odbranili su naslov prvaka BiH. U četvrtoj utakmici finala prvenstva Igosi su slavili u Kaknju rezultatom 70:54, te su s ukupno 3:1 u pobjedama došli do titule.

Dobro se Kakanj držao 30 minuta u ovoj utakmici, ali su na kraju potpuno pali i Igosi zasluženo slave.

Tim iz Laktaša je na odmoru imao plus tri (31:28), da bi Kakanj odličničnom igrom u trećem periodu došao do preokreta i vodstva od 46:44.

Ipak, posljednja dionica donijela je crne minute u igri tima Josipa Pandže. Igokea je dominirala u ovoj dionici (26:8) i na kraju je sasvim zasluženo došla do pobjede i naslova prvaka.

Do trijumfa je goste vodio Draško Albijanić sa 23 poena, dok je Vuk Radivojević dodao 20.