Iskra na krilima Brečića i Pandže bolja od Čelika

A-1 liga, 21.kolo

S. Mlaćo

Košarkaši bugojanske Iskre večeras su u svom KSC-u savladali zenički Čelik 79:71 (26:19, 11:17, 20:19, 22:16).

Domaći su prvu četvrtinu slavili 26:19, ali se gosti bude te dobijaju drugu četvrtinu 17:11.

Već tada je jasno bilo da će publika u bugojanskoj dvorani gledati neizvjesnu utakmicu, a domaći dobijaju treću četvrtinu 20:19, ponajviše na krilima Borisa Brečića i Aldina Pandže koji su bili nezaustavljivi za Zeničane.

Čelik je tri minuta prije kraja imao prednost 68:66, ali domaće prave seriju 7:0, te dobijaju utakmicu 79:71.

U redovima Iskre istakli su se Boris Brečić i Aldin Pandžo sa 25 poena, dok je Armin Bilić ubacio 20 poena kod gostiju.