Kadeti bolji od Hrvatske, Musa poput Duranta

Prijateljska utakmica na Ilidži

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas Hrvatsku u prijateljskoj utakmici.

Naši mladi košarkaši su u dvorani na Ilidži u jednoj jako dobroj i neizvjesnoj utakmici uspjeli da savladaju vršnjake iz Hrvatske rezultatom 99:94.

Gosti su na poluvremenu imali prednost 47:42, ali se u nastavku dogodio preokret i i izabranici Emira Halimića uspijevaju da izađu kao pobjednici.

Ključni igrač bio je Džanan Musa, koji je ubacio čak 45 poena, od čega 23 u prvom dijelu.  Sanin Čampara je dodao 21, a Aljoša Janković 15 poena. Musa je uz 45 poena imao i devet skokova, te šest asistencija.

Bajo je bio najefikasniji u selekciji Hrvatske sa 18 poena.