Kakanj pao u Skenderiji, Bosna i dalje na vrhu

Liga 10

U derbiju 11. kola Lige 10 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Bosna Royal Jelly savladala je Kakanj sa 89:79.

Bosna je uglavnom držala stvari pod kontrolom u maloj dvorani Skenderije. Prva četvrtina protekla je u egalu, a gosti su vodili 21:19 nakon prve četvrtine.

Slično su se stvari odvijale i u drugoj dionici, a na poluvremenu je rezultat bio 40:39 u korist gostiju iz Kaknja.

U trećoj dionici Studenti su stekli prednost, pa su u zadnju dionicu ušli s prednošću od dva poena. U zadnjoj dionici Bosna je bila bolja, napravila je razliku i stigla do pobjede.

Gordan Ikonić je ubacio 24 poena u pobjedi Bosne, Dragičević 17, dok je Rešidović dodao 15 poena, a Vasiljević je dodao 13. Svilar je sa 17 poena bio najbolji u gostujućem timu. Čurevac je dodao 11 poena, Tomić je ubacio 12.

Bosna Royal Jelly - Kakanj 89:79 (19:21, 20:19, 23:20, 27:19)

Bosna RJ: Šarić 4, Đorđević 2, Bradić, Ikonić 24, Delalić 2, Rešidović 15, Vasiljević 13, Čampara 4, Dragolj, Dragičević 17, Sturanović 4, Durak 4.

Kakanj: Dedić 9, Vranješ, Maksimović 3, Muflizović 5, Merdanović 9, Čurevac 11, Dozić, Dželmo 7, Palavra 6, Svilar 17, Tomić 12.