Kakanj u neizvjesnoj završnici bolji od Lovćena

Prijateljska utakmica

Powered by:
Košarkaši Kaknja večeras su u izuzetno neizvjesnoj utakmici savladali crnogorski Lovćen sa 78:77.

Cetinjani bolje otvaraju utakmicu i odlaze na 8:0, ipak se Kakanj vraća preko Buze, Negovanovića i Palavre. Nakon prvog perioda Lovćen je imao prednost od dva poena (22:20). U drugoj četvrtini Lovćen uspijeva da poveća razliku i na poluvrijeme odlazi sa pet poena prednosti (48:43).

U drugom poluvremenu izabranici Josipa Pandže su jakom i čvrstom odbranom smanjili deficit sa poluvremena i u posljednju četrvrtinu ušli sa tri poena zaostatka (69:66). U neizvjesnoj završnici na krilima Palavre, Negovanovića i Dedića Kakanj dolazi do preokreta i slavi sa 78:77.

Kakanj su do pobjede predvodili Dedić i Palavra sa po 15 poena. Pavlović je upisao 13, dok je Negovanović dodao 11, a Merdanović 10 poena.

U redovima Lovćena najbolji je bio Latković sa 15 poena, dok je Korač dodao 11 poena. Bh. košarkaš Draško Albijanić postigao je devet poena.