LIVE: BiH slavila protiv Velike Britanije

Zmajevi protiv Velike Britanije

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Londonu, s početkom u 20:35 sati, igra svoju prvu utakmicu u kvalifikacijama za Eurobasket 2015. godine. Naš prvi rival je Velika Britanija, a u grupi se nalazi još i Island.

40 - Pobjeda BiH!  Stipanović pogađa u posljednjoj sekundi, konačan rezultat utakmice je 80:67

40 - BiH će pobijediti ovu utakmicu, igraju se posljednje sekunde

39 - Gordić pogađa prvo, pa promašuje drugo bacanje.

39 - Gordiiiić pogađa! Jedanaest razlike za naš tim, vrlo smo blizu pobjedi. Minut i po do kraja

39 - Serija promašaja sa obje strane, manje od dvije minute je do kraja. Imamo plus devet i imamo napad

38 - Teletović!!! 75:66, manje od tri minute do kraja

38 - Promašuju srećom i Britanci, imamo napad

37 - Mitrović promašuje trojku, ali sjajni Stipanović skokom u napadu vraća loptu u naš posjed. Još jedan faul Britanaca, u bonusu su. Gubimo loptu, Gordić je baca u prazno.

37 - Achara ponovo spušta na sedam razlike...

36 - Nemanja Gordić, napokon. Plus devet za BiH, imamo i napad koji je promašio isti igrač.

36 - Velika Britanija smanjila na sedam razlike, podsjećamo bilo je 17 na kraju treće četvrtine

35 - Teletović promašuje trojku, Britanija napokon promašila jedan napad. Gordiću sviran diskutabilan faul u napadu...

35 - Mitrović promašuje trojku, Johnson pogađa za -8. Sve ulazi Britancima

35 - Velika Britanija spušta sa 23 na 10 razlike. Rezultat je 71:61, time-out naše reprezentacije

34 - Britanci pogađaju dva slobodna bacanja, Teletović promašuje na drugoj strani

34 - Teletović pogađa, imamo 14 razlike nešto više od sedam minuta do kraja

32 - Šutalo konačno pogađa, 69:54 ali Achara pogađa trojku za 69:57

32 - Britanci u naletu, Johnson smanjio prednost BiH na 13 poena, Kikanović promašuje

31 - Počela je posljednja četvrtina, a Clark pogađa za 52:67

30 - Pašalić umalo pogodio sa svoje polovine. Kraj dionice

30 - Velika Britanija pravi seriju od 6:0 i sada je rezultat 67:50

29 - Evo konačno poena i za Britance, no uzvraća Šutalo, vodimo 67:44.

28 - Šutalo oba puta precizan sa linije sl. bacanja, 65:42.

28 - Kikanović nakon prodora ubacuje za dva, te pogađa slobodno bacanje za 63:42.

27 - Smanjili su Britanci na 60:42.

25 - Sve je gotovo u Londonu, BiH vodi 60:39.

24  - Sjajan prodor Teletovića, ubacuje dva poena!

23 - Sjajna trojka Teletovića za plus 20! Sada je 57:37 na semaforu.

23 - Vrabac za Stipanovića, 54:35.

22 - Vrabac sjajno zakucava za 52:35 vodstvo Zmajeva.

21 - Teletović pogodio dva slobodna bacanja, Britanci uzvraćaju, pa Stipanović pogađa, 50:33.

20 - KRAJ prvog dijela, BiH u Londonu protiv Velike Britanije vodi 46:31.

20 - Clark u seriji, 31:46.

19 - Gordić pogodio jedno slobodno bacanje, a onda Kikanović pogađa za 46:27.

19 - Clark je promašio trojku, ali Boateng skače u napadu i poentira za 27:42.

18 - Hesson pogodio jedno slobodno bacanje, 25:42.

17 - Mitrović četiri od četiri za tri poena! BiH u Londonu, na tri minute do poluvremena, vodi 42:24.

17 - Clark je ubacio dva poena, 37:24.

17 - Pogađa Sullivan za 37:22.

16 - Treća trojka Mitrovića, 37:20!

14 - Teletović rešeta Britance, ali i Britanci uzvraćaju (34:20).

13 - Teletović ubacio tri poena, ovaj put tri sa linije slobodnih bacanja (32:18).

13 - Vodimo 29:16, trojke su pogađali Mitrović i Teletović.

10 - Pašalić pogodio jedno slobodno, imamo 23:11 na kraju prve dionice.

10 - Stipanović je pogodio! Uzvraća Clark, sada je 22:11.

10 - Pašalić pogodio jedno slobodno, 23:11 vodimo nakon prve dionice.

10 - Britanci pogodili oba slobodna bacanja.

8 - Teletović prvi put promašio, a onda pogodio za dva (15:5).

7 - Prvi poeni za Stipanovića nakon asistenciej Šutala (13:5).

6 - Van Oostrum pogađa nakon dugo vremena za Britance (11:5). Ulazi Teletović umjesto Kikanovića.

5 - Opet akcija naših centara Stipanovića i Kikanovića, vodimo 11:3!

5 - Sullivan je promašio oba slobodna bacanja.

5 - Šutalo pogađa trojku za 9:3 vodstvo Zmajeva!

4 - Hesson pogađa samo jedno slobodno bacanje (3:6).

4 - Sjajno je Stipanović spustio loptu za Kikanovića, koji je zakucao za 6:2, a nakon toga smo odigrali dobru odbranu, no Britanci su izborili slobodna bacanja.

3 - Mitrović pogađa za naše prvo vodstvo (4:2).

3 - Puno prekida...

2  - Time-out zatražila domaća klupa.

2 - Gordić promašio prvo, pogodio drugo slobodno bacanje (2:1).

1 - Nismo iskroistili prvi napad, nisu ni Britanci, a onda smo i u drugom napadu promašili. Bailey je ubacio prve poene na utakmici (2:0).

-1 Petorka BiH: Stipanović, Šutalo, Gordić, Kikanović, Mitrović.
    Petorka VB: Bailey, Sullivan, Murray, Clark, Hesson.

-8 U tijeku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine. Dvorana u Londonu je dobro popunjena.