Loš dan za košarkašice, poraz od Estonije

U-16 Divizija B

Današnji dan nije donio nimalo radosti navijačima reprezentacija BiH. Uz treći poraz mladih rukometaša i eliminaciju sa EP, treći poraz mladih košarkašica za slabo 4. Mjesto u grupi C, divizije B, svoj drugi uzastopni poraz pretrpile su i košarkašice dobi do 16 godina.

U porazu protiv Estonije (58:64), slabo su igrale naše djevojke u samom finišu susret i dopustile da im pobjeda isklizne iz ruku. Na poluvremenu imali smo 40:33, na kraju treće četvrtine 55:52, ali u poslijednoj dionici lopta nije mogla korz obruč pa su Estonke u posljednjih 10 minuta susreta napravile 12:3 i slavile.

Našim košrakašicama ostao je još jedan susret u grupi C i to prekosutra, 12.10. protiv reprezentacije Slovačke koja do sada nije znala za poraz.