Mega nadigrala Union Olimpiju

Slovenci nemoćni u Zemunu

Mega Vizura je u petom kolu ABA lige savladala Union Olimpiju sa 85:66.

Gosti iz Ljubljane su u Zemunu imali blagu ulogu favorita, ali je Mega lakše od očekivanog slavila drugu pobjedu u regionalnom prvenstvu, dok je ovo za Olimpiju bio drugi poraz.

Od početka su domaći košarkaši dominirali, a na kraju prve četvrtine imali su plus 10, 23:13.

U drugoj dionici se Slovenci vraćaju, pa su na odmoru imali samo tri poena zaostatka. No, u naredne dvije četvrtine Mega je bila bolja, te je zasluženo slavila.

Zagorac je predvodio domaće sa 19 poena, a dobar je sa 17 poena bio i Miljenović. Kod gostiju Omić je ubacio 14, Salin 13 poena.