Mustafica junak KK Vogošća u posljednjoj sekundi

13. kolo, A-1 lige

S. Mlaćo

Košarkaški Vogošće teže od očekivanog danas su savladali Igman na Iilidži rezultatom 78:76 (21:25, 23:22, 14:17, 18:14) u susretu 13. kola A-1 lige.

Prva četvrtina pripala je košarkašima Vogošće sa 25:21, ali domaći dobijaju drugu sa jednim poenom razlike (23:22), te na prednost se odlazi sa tri poena razlike za lidera A-1 lige.

U drugom poluvremenu sjajna i uzbudljiva utakmica, a treća četvrtina pripada Vogošćanima 17:14, da bi u četvrtoj vidjeli neizvjesnu završnicu. Gosti su minutu prije kraja imali pet poena razlike (76:71), ali desetak sekundi prije bilo na semaforu je pisalo 76:76. Ipak, Vogošća dolazi do pobjede, a junak je bio Nedim Mustafica koji je postigao dva poena sa zvukom sirene.

Kod Igmana se istakao Aleksa Stepanović sa 20 poena, a Adi Alikadić je dodao 17. Kod Vogošće bolji od ostalih bili su Peljto i Fazlić po 15 poena, dok je Sijerčić dodao 11.