Naši juniori deklasirani i od Holandije

EP „B“ Divizije za košarkaše (U-18)

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-18) doživjela je večeras ubjedljiv poraz od Holandije u prvom susretu druge faze Evropskog prvenstva „B“ Divizije koje se igra u mađarskom Debrecenu.

U razigravanju za plasman od 9. do 16 mjesta, izabranici selektora Nedeljka Zelenike poraženi su od Lala rezultatom 61:86 (12:28, 17:22, 13:18, 19:18).

Od samog početka susreta Holanđani su dominirali na parketu, a prvo i jedno vodstvo naši juniori imali su u prvoj minuti, kada je Mustapić pogodio za 0:2. Nakon toga, prednost Holanđana rasla je iz minuta u minut, a u osmoj minuti iznosila je 17 poena (25:8), a prva dionica završena je rezultatom 28:12. U 13. minuti semafor je pokazivao 35:16, pa već tada je bilo izvjesno da je poraz neizbježan. Naši su bili na „minus 19“ i u 17. minuti (47:28), a na poluvrijeme se otišli pri rezultatu 50:29.

Holandija – BiH 86:61
HOLANDIJA: Frenken 1, Mladenović 15, Van Der Horst 2, Van Vugt 15, Voorn 5, Robinson 11, Schroder 9, Kherrazi 16, Kortekaas, Hof 4, Kramer 6, Bergenhenegouwe 2.
BOSNA I HERCEGOVINA: Gak 9, Trikić 1, Kovačević 5, Halilović 12, Čamdžić 17, Majstorić 2, Hodžić, Damjanović 4, Mustapić 9, Lovrić, Klinac 2, Mlinarević.

I u drugom poluvremenu Holanđani su povećavali prednost, koja je u 27. minuti iznosila 24 poena razlike (63:39), a najveću razliku napravili su u 29. minuti, kada su imali „plus 27“ (68:41).Tek u posljednjoj četvrtini naši su zaigrali nešto bolje, pa su ovaj period igre riješili u svoju korist (19:18).

Ovim porazom, naši juniori ostali su na posljednjoj poziciji u drugoj grupi, a zadnji susret u grupnoj fazi igraće sutra protiv Crne gore.