Nurkić & Co. pregazili Gruziju
Nurkić ponovo double-double

Još jedna pobjeda U-18 reprezentacije BiH

M. Skaka

Košarkaška U-18 reprezentacija BiH savladala je večeras na Ilidži vršnjake iz Gruzije rezultatom 85:74.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prvih 10 minuta igre imali prednost od 3 poena (21:24), ali se se do kraja poluvremena naši momci vratili i prezeli vodstvo pa se na odmor otišlo kod rezultata 41:40.

Do kraja susreta, izabranici Nenada Markovića nisu ništa prepustili slučaju, pa su gosti samo jednom uspjeli izjednačiti kod 49:49, a najveći prednost naš tim imao je u 31. minuti kada je na semaforu stajalo 71:55.

Najbolji u našoj ekipi bio je ponovo Jusuf Nurkić sa 31 poenom i 15 skokova, a odličan je bio i Adin Vrabac sa 17 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Bolji od ostalih u gostujućem timu bio je Mikeledze sa 25 poena i 2 skoka.

Sa tri pobjede i bez poraza Bosna i Hercegovina je prva na tabeli grupi D, drugi je Portugal za dvije pobjede i jednim porazom, slijede Holandija, Belgija i Gruzija.

Svoj naredni meč, U-18 reprezentacija igra sutra u 16:15 protiv Holandije.

BiH - Gruzija 85:74
(21-24 20-16 23-15 21-19)

BiH: Salčin, Rikalo 1, Damjanović 8, Vrabac 17, Ivković, Vuković 2, Ahmedić 8, Marijan, Gudić, Buza 9, Glogovac 9, Nurkić 31.
Gruzija: Dvali, Dzidziguri, Ramishvili 8, Burjanadze 12, Kvantallani 4, Gogodze 11, Mikeledze 25, Mirziashvili, Tsirekidze 8, Abuladze 3, Builava, Tomaradze 4.