Pala i Litvanija, Gajić ubilježila čak 21 skok

Bh. košarkašice nižu pobjede

Mlade bh. košarkašice nastavile su da nižu pobjede na Evropskom prvenstvu B Divizije.

Naše sjajne košarkašice ovaj put su savladale Litvaniju sa 73:68 i imaju pet pobjeda iz pet utakmica!

Već nakon prve dionice naše djevojke imale su dobru prednost (21:12), ali je Litvanija bolje otvorila drugu četvrtinu.

Ipak, na odmor se odlazi sa plus 11 u korist našeg tima. Na poluvremenu je rezultat galsio 73:68.

Bh. reprezentacija ostala je na prvom mjestu grupe sa svih 10 bodova, dok je Grčka na drugom mjestu sa osam bodova, koliko ima i Austrija.

Nikolina Babić je predvodila našu selekciju sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Marica Gajić ubacila 13 poena uz čak 21 skok i pet asistencija.