Partizan i dalje maksimalan

6. kolo ABA lige

Partizan je ostvario još jednu pobjedu u ABA ligi.

Ovaj put crno-bijeli su kao gosti savladali FMP rezultatom 65:56, u 6. kolu regionalne lige.

U prvom poluvremenu viđena je ispodprosječna košarka.

Dosta promašaja i grešaka na obje strane rezultovalo je veoma malim brojem poena u prvih 20 minuta.

Ekipa iz Železnika bila je za nijansu efikasnija i na pauzu je otišla sa pola koša prednosti (32:31).

U trećoj četvrtini Partizan je nadigrao domaći sastav u svim segmentima igre. Hatcher je bio pokretačka snaga Partizana, koji je ovaj period dobio sa 22:6.

FMP se budi na početku posljednjeg perioda i serijom 13:2 prilazi na samo četiri poena zaostatka (55:51). Međutim, Partizan je u nastavku stabilizovao redove i ostvario sigurnu pobjedu.

William Hatcher ponovo je bio na visini zadatka, pa je meč završio sa 20 poena, pet skokova i pet asistencija.

Kod domaćina jedini dvocifren bio je Filip Čović. On je zabilježio 10 koševa i četiri asistencije.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Nakon šest odigranih kola, Partizan i dalje ima maksimalan učinak, dok je FMP na omjeru od dvije pobjede i četiri poraza.