Pobjeda juniorki na startu
Juniorke sigurne na startu

M. Maksimović

Ženska juniorska reprezentacija BiH je pobjedom otvorila nastup na Evropskom prvenstvu B Divizije u Skopju. U prvom susretu grupe C naše košarkašice su savladale Dansku 72:58.

Dankinje su dobro otvorile utakmicu, mini serijom 5:0 su zaključile prvu dionicu nakon koje smo bili u minusu sedam poena 14:21. 4:23 prije kraja prvog dijela naše juniorke prelaze u vodstvo, Irena Vrančić je poentirala za 27:26. Matea Tavić pogađa dva bacanja, pa na poluvremenu imamo + 5, 37:32.

Na početku drugog dijela potpuna dominacija naših košarkašica, u čitavoj trećoj četvrtini Dankinje su ubacile tek devet poena, pa smo nakon trideset minuta igre vodili 55:41. Utakmica je već tada bila prelomljena, a rezultatsku prednost su naše juniorke bez većih problema održavale do krajnjih 72:58.

Matea Tavić je odigrala sjajnu utakmicu, ubacila je 25 poena, uz nešto lošiji šut za tri poena (3/10). Irena Vrančić je dodala 14 poena uz 6 skokova i 6 asista. Kod reprezentacije Danske Preetzmann je sa 10 poena bila jedina dvocifrena.Sutra naše košarkašice imaju dan odmora, a naredni protivnik je Finska u petak u 15 sati.