Široki šokirao Kakanj

Iznenađujuća pobjeda

Košarkaši Širokog pobijedili su kao gosti Kakanj 94:92 u susretu 12. kola Lige 10 košarkaškog prvenstva BiH.

Odličan meč su odigrali gosti i na kraju su sasvim zasluženo stigli do trijumfa na teškom gostovanju.

Već nakon prve četvrtine bilo je očito kako će Široki ići na pobjedu u ovom susretu. Nakon 10 minuta igre imali su dvocifrenu prednost (11:21), a s boljom igrom su nastavili i u drugoj četvrtini, pa su na odmor otišli sa 15 poena prednosti (45:30).

Uspio je Kakanj smanjiti prednosti u trećoj dionici. Efikasnom igrom došli su do minus devet (69:60), ali su na 19 sekundi prije kraja i nakon dugo vremena došli do vodstva od 92:91 i to trojkom Svilara.

Odmah zatim gosti uzvraćaju trojkom preko Močnika za vodstvo 92:94, a domaći su  imali posljednji napad. Šutirao je Svilar za pobjedu, ali je promašio i gosti su došli do trijumfa u ovom meču.

Do pobjede je ekipu s Pecare vodio Jure Močnik s 26 poena, dok su kod domaćih Dželmo i Tomić ubacili po 19