Sjajni Sulejmanović nedovoljan Ciboni

15 poena bh. košarkaša za 20 minuta

Košarkaši Cibone poraženi su večeras u 18. kolu ABA lige na gostovanju kod Karpoš Sokolija rezultatom 76:70.

Zanimljiv meč viđen je u areni Boris Trajkovski, a na kraju je makedonski tim slavio pobjedu od šest poena razlike.

Nešto slabije prvo poluvrijeme nije donijelo lijepu košarku. Oba tima imala su svoje periode igre, Cibona je imala sedam poena prednosti (28:21), a na odmor je zagrebački tim otišao sa plus dva, 35:33.

Nastavak donosi rezultatsku klackalicu. Timovi su se smjenjivali u vodstvu, ali je Karpoš na kraju prelomio meč u svoju korist za ukupno šestu pobjedu u sezoni.

Domaće je do trijumfa vodio Perry s 20 poena, Trajkovski je dodao 19, dok je kod Cibosa najefikasniji bio bh. košarkaš Emir Sulejmanović.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

On je za 20 minuta na parketu pružio izuzetno dobru partiju, te je ubacio 15 poena uz pet skokova.