Slavlje Vogošćana za plasman u društvo najboljih

Izborili plasman u najviši rang bh. košarke

S. Mlaćo

Košarkaši Vogošće novi su član najvišeg ranga bh. košarke.

Vogošćani su danas u drugom meču sa 82:80 savladali Gradinu iz Srebrenika, te slavili drugu pobjedu u međusobnom duelu ova dva tima.

Prva četvrtina pripala je gostima 25:21. U drugoj još bolja partija Vogošćana koji na odmor odlaze sa prednošću 51:35.

Domaći se ne predaju, te uz veliku podršku sa tribina dobijaju treću četvrtinu 25:15, te se očekivano gledala neizvjesna završnica. Minuu prije kraja bilo je 78:77 za goste koji preko Kasuna zatim dolaze na 80:77. Na kraju je završilo 82:80, a junak pobjede Vogošće bio je Dinko Peljto sa 23 poena.

U redovima domaćina bolji od ostalih bili su Golijanin i Jakupović sa po 15 poena.

KK Gradina Srebrenik - KK Vogošća 80:82 (21:25, 14:26, 25:15, 20:16)

KK Vogošća: Begović, Golijanin 15, Bešić, Džambić 14, Nurkanović 9, Jakupović 15, Hasić 14, Zahirović, Tanasilović 13, Čosić, Begović.

KK Vogošća: Holjan, Peljto 23, Sijerčić 4, Bešo 7, Dedović 6, Dragolj, Fazlić 13, Mustafica 9, Kaun 5, Buza 0, Klinac, Maksimović 5.