Sloboda bolja od Bosne

Liga 6

U tuzlanskom Mejdanu Sloboda je sa 85:80 pobijedila Bosna Royal Jelly.

Sloboda je u trećem kolu Lige za prvaka slavila nad gostima iz Sarajeva, koji su tako poslije dva trijumfa upisali poraz.

Prvu četvrtinu Sloboda je dobila rezultatom 24:20, a na poluvremenu je imala vodstvo 40:33.

U nastavku utakmice Bosna je uspjela da se vrati, dobrom igrom u zadnjoj četvrtini, ali poraz je bio neizbježan.

Latifagić je ubacio 25 poena, Brown 19, a Hasandić 16 poena. Na drugoj strani Jošilo je ubacio 17 poena, a Delalić 16.

Sloboda - Bosna 85:80 (24:20, 16:13, 23:13, 22:34)

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Sloboda: Pilavdžić, Hasandić 16, Hrnčić, Rikalo 9, Brown 19, Latifagić 25, Dumić 5, Dedajić, Muratović 5, Petrov 4, Omerović, Ahmedović 2.

Bosna: Šarić, Đorđević 2, Ikonić 10, Jošilo 17, Delalić 16, Rešidović 2, Vasiljević 2, Čampara 4, Dragičević 9, Sturanović 7, Sokolović 11, Durak.