Sloboda lagano protiv Sparsa

Liga 6

Košarkaši tuzlanske Slobode lagano su večeras u Mejdanu u duelu 1. kola Lige 6 savladali ekipu Sparsa iz Sarajeva rezultatom 70:62.

Lako je Sloboda stigla do pobjede protiv favorizovanog tima iz Sarajeva. Već nakon prve dionice Tuzlaci su imali osam poena prednosti (21:13), da bi do poluvremena prednost narasla na plus 15, (42:27).

Bez većih problema domaći košarkaši u nastavku održavaju prednost. Sparsi nisu uspjeli da se vrate u meč, iako su u finišu imali priliku da ugroze prednost Tuzlaka.

Slobodu je do pobjede u ovom meču vodio Mirza Hrnčić sa 19 poena i devet skokova, Ramo Rizvić je dodao 14, a Petrić 12.