Srećom "samo" -46
Bečirović 11 poena i 7 skokova

Poljakinje razmotirale naše košarkašice

U potpunom debaklu i uz više nego duplo manje postignutih poena od protivnica iz selekcije Poljske, naša ženska košarkaška reprezentacija ipak je uspjela sačuvati četvrto mjesto u grupi B koje im garantuje nastavak takmičenja za plasman na EP, te izbjeći razigravanje za opstanak u diviziji A.

Ipak, nakon rezultata 91:45 teško je pisati o nekom uspjehu. Prije početka susreta bili smo gotovo sigurni da je prednost od 56 poena koju naša selekcija ima nad posijednjeplasiranom Finskom nedostižna, ali nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će se izabranice Zorana Mikeša morati dobro potruditi da izbjegnu potpuni krah i vjerovatno najveći poraz u istoriji naše ženske reprezentativne košarke.

Dvije minute prije kraja treće četvrtine na semaforu je stajalo 73:36 ili čak +37, a imajući u vidu brzinu kojom je ta prednost rasla postalo je sasvim realno i da stigne do tih +56 . Ipak, uspjele su smanjiti malo tu veliku razliku naše košarkašice do isteka prvih trideset minuta, pa je početak zadnje četvrtine počeo rezultatom 75:41.

U nastavku, ništa nije išlo na ruku našim košarkašicama. Dvije minute prije kraja bilo je 89:43, a katastrofalnih 40 minuta isteklo je kod rezultata 91:45 ili „sasvim dovoljnih“ -46.

Poljska - BiH 91:45
(24:15, 26:9, 25:17, 16:4)

KATOWICE - Gledalaca: 1200. Sudije:Tomislav Kovacic(SLO), Mindaugas Vecerskis(LTU).
Poljska:
Skorek, Zelesiak, Mieloszynska 14, Gajda 6, Pawlak 5, Bibrycka 11, Walich 12, Skobel 2, Kobryn 18, Leciejewska 9, Wielebnowska 14. Selektor: Krzysztof Koziorowicz.
BiH: Deura 2, Bešić 2, Kovačević 1, Tavić, Bečirović 11, Mehmedić, Pilav 3, Stupar, Kovač, Bejtić 18, Svitlica 8. Selektor: Zoran Mikeš.
Naše košarakašice razigravanje za plasman na EP nastavljaju u januaru 2009., a ukoliko se nešto ne promijeni, teško da možemo očekivati nešto osim dodatne bruke. Nadu u bolje partije uliva nam činjenica da bi se do slijedeće utakmice reprezentciji trebala priključiti Amerikanka Plenette Pierson.

S druge strane, deblji kraj izvukla je Finska koja će kao poslijednjeplasirana u našoj grupi u razigravanju tražiti spas od ispadanja iz divizije A.