Sulejmanović odlično iskoristio minutažu

Dobar učinak bh. košarkaša

Košarkaši Cibone pobijedili su Karpoš Sokoli 102:79 u susretu 5. kola ABA lige.

Ekipa Damira Mulaomerovića je bez većih problema stigla do nove pobjede, četvrte u sezoni.

Već nakon prve dionice domaći su imali plus 11, 30:19, da bi na poluvrijeme domaći tim otišao sa 16 poena prednosti, 57:41.

I nastavak je ponudio mnogo bolju igru Cibosa. Prednost se iz napada u napad povećevala i na kraju je domaći tim uvjerljivo slavio.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Bh. reprezentativac Emir Sulejmanović odigrao je dosta dobar meč za Cibonu. Ubacio je 10 poena uz sedam skokova za 20 minuta na parketu.

Željko Šakić je predvodio Cibose sa 23 poena, dok je na drugoj strani Dragan Labović ubacio 21 poen.