Szolnoki lako protiv Levskog

ABA liga

Košarkaši Szolnokija savladali su Levski sa 81:67 u petom kolu ABA lige.

Szolnoki je na svom parketu stigao do treće pobjede u regionalnoj ligi. Domaći su nakon prve dionice vodili 16:15, ali su do poluvremena povećali prednost na osam poena, 39:31.

I u nastavku su stvari išle u korist domaćina, koji jednostavno nije dozvolio da se dogodi neka senzacija i preokret Bugara.

Na kraju je susret završen rezultatom 81:67, a ovo je Levskom bio četvrti poraz. Sinovec je predvodio mađarsku ekipu sa 19 poena, dok je Vojvoda ubacio 14. Na suprotnoj strani Zahariev je ubacio 13, a Ivanov 12 poena.