Trojka Vojvode u zadnjoj sekundi za treći poraz Igokee

ABA liga

Trojkom Vojvode u zadnjoj sekundi Szolnoki je sa 63:60 savladao Igokeu u trećem kolu ABA lige.

Igokea je nastavila sa serijom loših utakmica i poraza u regionalnoj ligi. Nakon Krke i Budućnosti, tim iz Aleksandrovca poražen je i u Mađarskoj.

Szolnoki je 14:10 dobio prvu, veoma neefikasnu četvrtinu. Nakon prvog dijela, domaći košarkaši su vodili sa 29:23.

Nešto efikasnije bilo je drugo poluvrijeme. Igokea je poražena i u trećoj dionici, ali se uspjela vratiti u zadnjih 10 minuta. Promašila je Igokea svoj zadnji napad, i kada se činilo da ćemo gledati produžetke, Vojvoda zabija čudnu trojku za trijumf domaćih.

Jones je u Szolnokiju ubacio 16 poena, koliko i Sinovec. U timu Igokee je Drenovac ubacio 12, a Jorović 11 poena.