Sjajan meč u Vogošći

S. Mlaćo

U derbiju 14. kola A-1 lige naše zemlje u Vogošći su večeras snage odmjerili KK Vogošća i KK Burch.

Domaći su slavili rezultatom 85:70 (19:13, 21:27, 23:14, 22:16)

Publika u dvorani u Vogošću mogla je vidjeti sjajan meč, a Burch je na samom početku poveo sa 10:8, da bi domaći serijom 7:0 preokrenuli na 15:8. Prva četvrtina pripala je domaćima 19:13, a u drugoj Burch uzvraća te sjajnom igrom dobija 27:21, za remi na kraju prvog poluvremena. Bilo je 40:40.

Odlučujuća četvrtina u ovoj utakmici bila je treća, a domaći su slavili sa 23:14, te sa devet poena prednosti ušli u posljednji dio meča.

Burch se nije predavao, ali Vogošća je na kraju zasluženo slavila rezultatom 85:70.

Kod pobjedničke momčadi istakao se Imran Fazlić sa 27 poena, dok je Dinko Peljto dodao 18, a Nedim Mustafica 16.

U redovima Burcha bolji od ostalih bio je Mirza Velić sa 20 poena, a Asim Ahmedić sa 14.

KK Vogošća - KK Burch 85:70  (19:13, 21:27, 23:14, 22:16)