Zadar kiksao u Domžalama
Hukić je ubacio 22 poena

NLB liga, 18. kolo

Najprijatenije iznenađenje 18. kola NLB lige priredili su košarkaši Heliosa koji su večeras u Domžalama nakon produšetka savladali favorizovani Zadar rezultatom 94:92.

Gosti iz Hrvatske na poluvremenu su imali 12 poena prednosti (33:45) i tada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, s tim se nisu složili domaći košarkaši koji su predvođeni Nicholasom Jacobsenom (33 poena, devet skokova) uspjeli izboriti produđetak u kojem su slavili rezultatom 14:12, te na kraju sasvim zasluženo upisali četvrti ovosezonski trijumf za bijeg sa posljednjeg mjesta na tabeli.

Olimpija na krilima Hukića i Nešovića

Union Olimpija je na krilima bivšeg kapitena naše reprezentacija Jasmina Hukića slavila gostujući trijumf protiv Vojvodine – 82:80. „Huka“ je ubacio 22 poena, te pridodao devet skokova. Briljirao je i drugi naš internacionalac među „Zmajčecima“, Aleksej Nešović. U prvom nastupu za Olimpiju, Nešović je za 21 minutu provedenu na parketu ubacio 13 koševa.

Najubjedljiviji trijumf u 18. kolu ostvarili su košarkaši Partizana koji su u Pioniru savladali Zagreb rezultatom 81:64. Najzaslužniji za trijumf Beograđana bio je Novica Veličković koji je ubacio 21 poean. Dvocifreni su bili i Petar Božić (12), te Uroš Tripković (11), a jedino Vladimir Lučić nije postigao niti jedan koš.

Neizvjesno je bilo i u Novom Mestu, gdje je Hemofarm sa pola koša razlike savladao Krku, dok je Cibona bila bolja od FMP-a. Cibosi su otpor gostiju iz železnika slomili u trećoj četvrtini.