Zadar naljutio Zvezdu

ABA liga, 16. kolo

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u Pioniru Zadar 83:57 u susretu 16. kola ABA lige.

Prvo poluvrijeme je donijelo jako dobru igru Zadrana. Igrali su egal utakmicu s velikim favoritom i aktuelnim šampionom, a na odmor se otišlo rezultatom 35:35.

Međutim, Zadrani su očigledno naljutili Zvezdu. Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru beogradskog tima, koji su potpuno razbili protivnika.

Dopustili su hrvatskom timu svega 22 poena u 20 minuta, te su na kraju upisali uvjerljiv trijumf od 26 poena razlike.

Do trijumfa je Zvezdu vodio Zirbes sa 15 poena, Miller je dodao 13, a Gudurić 11 poena.