Zvezda uvjerljiva u Zadru

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde bez većih su problema, rezultatom 79:63, savladali Zadar u Zadru u susretu petog kola ABA lige.

Zvezda je kao veliki favorit gostovala u Zadru, pa je u skladu s tim, očekivano, upisala petu pobjedu, te je uz Budućnost jedina ekipa u ligi koja još nema poraz.

Gosti iz Beograda su nakon prve četvrtine vodili 15:10, a na poluvremenu su imali plus sedam (37:30).

Zadrani su se raspali tijekom treće četvrtine u kojoj je Zvezda slavila sa 28:18. U zadnjoj četvrtini, kada je sve bilo već riješeno, Zadar je bio nešto bolji.

Zvezdu su predvodili Mitrović sa 16, te Kalinić i Jenkins po 14 poena. U timu Zadra Kraljević je ubacio 14, Sobin 11 poena.