Velika borba u Zenici, ali slavlje Holandije na kraju

Džumhur nije uspio savladati Haasea

Teniska Davis Cup reprezentacija BiH poražena je od Holandije u 2. kolu I grupe Euro/Afričke zone.

Treći poen Holandiji u ovom meču donio je Robin Haase današnjom pobjedom protiv Damira Džumhura. Nakon velike borbe, Haase je slavio s 3:2 u setovima.

Meč je na početku bio izjednačen sve do rezultata 5:5 u prvom setu, kada je Haase napravio brejk i od tada je krenuo pad u igri našeg Džumhura. Prvi set je Haase riješio u svoju korist sa 7:5, a potom je poveo sa 4:0 u drugom. Ipak, Damir se nakon toga uspio vratiti u drugi set i smanjiti na 4:3, ali ipak je to bilo sve što je uspio da napravi jer je Haase do kraja drugog seta bio veoma siguuran i na kraju slavio sa 6:3.

U trećem setu Džumhur je nastavio sa nervozom i bilo je jasno na samom početku trećeg seta da se Damiru ne piše dobro jer je Haase odmah napravio brejk i uspio je povesti sa 3:0.

Gubio je Damir 4:0, činilo se da je sve gotovo, a onda je uslijedila nevjerovatna serija našeg tenisera, pa je slavio sa 7:6 u trećem setu i vratio se u meč. I u četvrtom setu Damir je bio bolji, trijumfovao je sa 6:2 u gemovima, te je izborio peti, odlučujući set.

Možda smo se nadali da će se razigarni Damir do kraja vratiti, no nažalost posustao je u finišu petog seta, Haase je na kraju proslavio pobjedu i Holandiji donio konačnu pobjedu u Zenici.