Željo rutinski, Bekrić i Nikolić slomili otpor Radnika

Kup BiH

Željezničar je s 2:0 savladao Radnik u revanšu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

U Bijeljini Radnik i Željo odigrali su 2:2, ali danas je bila daleko drugačija utakmica. Domaćem timu je odgovaralo i 0:0 i 1:1, ali svakako su izabranici Slavka Petrovića po svaku cijenu željeli upisati pobjedu pred svojim navijačima, ali i izbjeći eventualnu tragediju u završnici meča.

Već u drugoj minuti Radnik je imao šansu preko Obradovića, koji je pucao pored gola. U petoj minuti Marković uzvraća udarcem s 20 metara, ali brani golman gostiju.

U 12. minuti Muhamed je uposlio Zebu, koji puca pored gola i otišla je dobra šansa za Plave.

U 26. minuti Zeba je opet probao svoj udarac, pucao je pored gola. Imao je i Stevanović šansu, odbranio je Lučić. Do kraja prvog dijela Zeb, Stevanović, Bogičević i Stanić bili su opasni pred golom Bijeljinaca, ali je ostalo 0:0.

I kada je u nastavku Radnik imao incijativu i kada su domaći navijači bili zabrinuti da će se možda desiti ono najgore - pogodak za goste, Plavi su došli do prednosti od 1:0.

U 72. minuti Stanić je centrirao, Blagojević vratio loptu u peterac, a Stevo Nikolić glavom loptu šalje u mrežu Lučića za veliko slavlje Željezničara, koji je svakako i jedan od favorita za trofej Kupa.

Željo je imao veliku šansu preko Bekrića u 80. minuti, ali je Zeljković spasio s gol linije, da bi ubrzo rezervista Bekrić lijepim golom riješio sve dileme oko pobjednika.

Željezničar - Radnik 2:0 (Nikolić 72, Bekrić 82)

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S.Stevanović, Marković, Blagojević, Bogičević, Stanić, Kerla, Zeba, Musa, Nikolić i M.Stevanović.

RADNIK: Lučić, Franić, Bajić, Arnautović, Stojanović, Beširević, Zeljković, Krsmanović, Obradović, Đurić i Okić.