Željo sa 11 golova ispratio Metalleghe

Juniorska Premijer liga

S. Mlaćo

Nakon što su kadeti Željezničara sa 6:0 savladali Metalleghe BSI, juniori ova dva tima su također odmjerili snage, a Plave nade slavile su sa visokih 11:1 (4:1).

Na samom otvaranju dva brza pogotka domaćeg nogometaša Aldina Hrvanovića, ali gosti smanjuju preko reprezentativca Hrvatske Ivana Tankuljića na kojem je napravljen jedanaesterac, a zatim je isti igrač matirao golmana domaćih Vernesa Karavdića.

Na 3:1 je povisio u 28. minuti Mirza Šubo, da bi do kraja prvog poluvremena mrežu Jajčana zatresao i Meldin Jusufi.

U drugom poluvremenu izabranici Admira Adžema nastavljaju sa efikasnom partijom, a mrežu Arnela Pervića tresli su dva puta Semir Dacić, te po jednom Mirza Šubo, Meldin Jusufi, Benjamin Šehić i Haris Hajdarević, dok je autogol postigao Adis Čosić.

Ovom pobjedom juniori Željezničara pobjegli su gradskom rivalu Sarajevu na šest bodova i trenutno su lider prvenstva sa 55 osvojenih bodova,  a na drugom mjestu je Sloboda koja ima 52 osvojena boda