Borac poražen od Varde HE u Banjaluci

Prva muška liga RS

D. Vejo

Košarkaši banjalučkog Borca poraženi su večeras u okviru 20. kola Prve muške lige Republike Srpske od ekipe Varde HE iz Višegrada rezultatom 69:82, po četvrtinama je bilo 20:20, 23:23, 15:18 i 11:21.

Gosti iz Višegrada susret otvaraju mini serijom od 0:2, ali domaćin uzvraća trojkom. Nakon šest minuta igre u prvoj četvrtini, rezultat je glasio 9:9.

Do kraja kvartala viđena je izjednačena košarka na obje strane. Svega sekund prije kraja prvog perioda, crveno-plavi su vodili 20:17, kada Sudžum sa pola terena pogađa trojku i tako utakmicu vraća na početak.

Trojkom Todorovca i polaganjem Nikolića Banjalučani otvaraju treću dionicu susreta čime dolaze do vodstva (25:20). Gosti uzvraćaju serijom od 0:7. Velika borba vodila se do odlaska na odmor, pa tako nakon dva kvartala na semaforu stoji 43:43.

Ponovo je banjalučki sastav otvorio bolje period. Nakon predaha, slijedi mini serija Borca od 5:0. Poslije pet minuta igranja u trećem periodu, rezultat je glasio 50:53 u korist tima iz Višegrada. Ipak, gosti su konsolidovali redove pa tako četvrtinu rješavaju u svoju korist (15:18).

Posljednji period protekao je u dominaciji Varde koja tako dolazi do novog trijumfa.

U pobjedi Varde HE istakli su se Stanimirović i Peković sa 21. postignutim poenom, dok je to u domaćem sastavu bio Barbarez sa 16.

Borac: Tramošljika, Vukotić (5), Raca (2), Nikolić (13), Todorovac (8), Aničić, Suvara, Barbarez (16), Putnik (7), Ćulum, Samardžić (10), Pucar (8).

Varda HE: Peković (21), Marković, Tasić (5), Kojić (3), Sudžum (20), Rosić, Ivanović (6), Frganja (6), Tubić, Stanimirović (21).