Borac ubjedljiv protiv Vogošće u Banjaluci

Sjajno izdanje Velikana iz Gospodske

D. Vejo

Rukometaši banjalučkog Borca su u trećoj utakmici Lige za prvaka prvenstva Bosne i Hercegovine na svom parketu ubjedljivo savladali ekipu Vogošće rezultatom 36:21 (14:9).

Gosti su dobro otvorili utakmicu. Vogošća preko Bečića prva dolazi u vodstvo (0:1). No, već u narednom napadu meč na početak vraća mladi Srđan Mijatović. Vogošća je uzvratila istom mjerom, ali sjajni Majić ne dozvoljava gostima veću razliku.

Nakon 15 minuta igre u Boriku, na semaforu je stajalo 6:6. Ipak, crveno-plavi do kraja prvih pola sata se bude i na odmor odlaze s prednošću od plus pet (14:9).

Drugo poluvrijeme pripalo je u potpunosti domaćinu. Samo jedna ekipa je postojala na parketu banjalučkog hrama sporta. Đurđević otvara drugu dionocu pogotkom te tako crveno-plavi odlaze na 15:9.

To je potpuno demoralisalo goste koji nisu uspjeli da se saberu, a što Banjalučani koriste pa tako nakon 10 minuta igre u nastavku Borac ima velikih 21:11.

Do kraja susreta, banjalučki sastav samo je povećavao prednost te meč završio sa rezultatom 36:21.

Borac: Efendić, Beširević, Kosanović, Memić (3), Hercegovac (4), Mijatović (1), Daničić (5), Ćelić, Nježić (2), Đurđević (4), Majić (5), Bubić, Lončar (1), Unčanin (3), Vukićević (7), Ćeranić (1).

Vogošća: Geko (1), Kedrić (1), Kreso (1), Bečić (5), Korjenić, Međić (5), Haseljić, Pekić, Šabanović, Divković (4), Đapo, Stanković (2), Smajlbegović (1), Jelačić (1), Dedajić, Hrbat.