Oproštaj sa stilom: Bh. kadeti pobijedili Srbiju!

Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj

U posljednjem susretu u grupi C na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj bh. kadeti odmjerili su snage sa Srbijom, te su došli do minimalne pobjede (1:0).

Izabranicima Sakiba Malkočevića je prije današnje utakmice bilo jasno da, ukoliko žele prolaz u nokaut fazu, moraju pobijediti Srbiju s dva gola razlike i uz to da Njemačka porazi Irsku.

Iako je rezultat s Rujevice išao u prilog, pošto je Njemačka lako rješavala Irsku, u Kostreni su se naši momci očekivano mučili protiv Srbije i teško je bilo doći u situaciju da se ostvari željena pobjeda.

Prvu šansu na meču imala je Srbija, kada je Stuparević malo iskosa s lijeve strane pogodio stativu gola bh. tima. Najbolju šansu u prvom dijelu imali smo u 10. minuti, kada je Gazibegovićev udarac ispod same prečke "izvadio" golman Srbije Gordić.

Pet minuta kasnije novi udarac Gazibegovića, ovaj put je to bilo znatno lošije i lopta je otišla pored gola. U 21. minuti Srbija prijeti preko Zuvića, no siguran je Kršić.

Stuparević je u imao dva dobra udarca u 31. i 32. minuti, srećom nije zatresao mrežu golmana Kršića. Upravo je Stuparević u 37. minuti umalo iznendio Kršića udarcem s 35 metara, ali je Kršić iz dva pokušaja ipak uhvatio loptu.

Drugo poluvrijeme Srbija otvara dobrom prilikom, no udarac rezerviste Neškovića nije bio dovoljno snažan i Kršić je lako ukrotio bh. golman Kršić.

U petoj minuti nastavka imali smo dobru šansu preko Šikanjića, ali ni od tog napada nije bilo ništa. Ubrzo i Marušić u dobroj prilici, no bio je i sebičan, pa je propala još jedna šansa.

U 62. minuti Marušič je imao veliku šansu, Gordić je odbranio. Tri minute kasnije Imamović je u prilici, izgledalo je da će konačno pogoditi, ali je izblokiran.

Bh. momci su napadali do kraja, stegli su obruč oko srbijanskog gola, no lopta nije htjela u gol. Baš kao ni u drugom poluvremenu meča protiv Republike Irske, da bi u 80. minuti Imamović zabio za pobjedu i častan oproštaj kadeta od Eura.

Ovaj poraz je eliminisao Srbiju, a dalje ide Irska uz Njemačku iako su Irci izgubili 7:0 danas.

BiH - Srbija 1:0 (Imamović 80)

BiH: Kršić, Zilić, Sadiku, Gazibegvić, Santrač, Salčin, Šikanjić, Sejdović, Imamović, Vještica.

Srbija: Gordić, Kostić, Marković, Pavlović, Janković, Gavrić, Stuparević, Djerlek, Kamenović, Tedić, Zuvić.