Honka, Apoel, St Patrick's idu dalje
Apoel izdražao i sa igrače manje

M. Maksimović

Borac Čačak, Honka, Apoel, St Patrick's, Bellinzona... Ne ne govorimo o nekom prosječnom turniru, govorimo o utakmicama Kupa UEFA. Ove klubove ne želimo ni pod koju cijenu podcjeniti, već želimo izdvojiti klubovi koji su najbolji pokazatelj, da recimo prvo kolo Kupa UEFA nije nemoguća misija

Tako je recimo Apoel sa Kipra eliminisao Crvenu Zvezdu iako je u prvoj utakmici kući odigrao 2:2. U revanšu su gosti vodili 2:0 golovima Kosovskog i Ribeire, nakon čega je Zvezda izjednačila. Subašić je zabio u 77 minuti za 1:2, a Milijaš je iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio prečku, lopta se odbila od zemlje, ali nije prešla liniju. Gol je priznat.

Igrala se 103 minuta, kada je Chiotis srušio Subašića u kaznenom prostoru, golman Apola je zaradio crveni karton, Miljaš je bio precizan sa bijele tačke.Iako su imali igrača manje, gosti su golom Mirosavljevića u 117. minuti eliminisali Zvezdu.

Viking iz Stavangera je imao povoljnih 0:0 iz prve utakmice, međutim u revanšu je Honka kao gost ostvarila pobjedu 2:1.

Švicarska Bellizona je savladala Dnipro 2:1, u prvoj utakmici je izgubila 2:3, dok je sastav St Patrick's istim rezultatom izbacio Elfsborg. Borac iz Čačka je jedini ostao u ovom takmičenju.Borac je još utorak. Lokomotiv iz Sofije je u revanšu odigrao nedovoljnih 1:1.

Zvezda - Apoel 3:2 (2:2)
Stavanger - Honka 1:2 (0:0)
Bellizona - Dnipro 2:1 (2:3)
Lokomotiv - Borac Čačak 1:1 (0:1)
St Patrick's - Elfsborg 2:1 (2:2)