AEK konačno slavio, Vranješ odigrao 90 minuta

Grčka Super liga

Nogometaši AEK-a pobijedili su Asteras sa 2:0 u susretu 17. kola grčke Superlige.

AEK je na svom stadionu u Atini bio bolji od Asterasa, te je ovom pobjedom došao na peto mjesto prvenstvene tabele sa 25 bodova. Osim toga, Atinjani su stali u kraj negativnoj seriji od šest utakmica bez pobjede.

Pekhart je u 24. minuti donio prednost domaćinu. koji je u 47. minuti imao konačnih 2:0, a strijelac je bio Mantalos.

Bh. reprezentativac Ognjen Vranješ odigrao je 90 minuta u odbrani AEK-a, koji želi ove sezone izboriti plasman u Evropu, dok je Asteras isuviše daleko od tog cilja.

Nakon 17 kola, lider u Grčkoj je Olympiakos sa 42 boda, Panionios ima 31, koliko i Xanthi na trećem mjestu, dok Panathinaikos ima 29 bodova.